Har du känt eller känner du dig tyngd av ångest eller sorg? Har du funderat över varför vi upplever dessa känslor och hur vi kan läka? Kanske vet du inte var de kommer ifrån. Är det bara oro för allt som händer i samhället, eller finns det något inom dig som skaver?
I detta föredrag pratar vi om varför vi bär på ångest och sorg, hur det skapar stress i vårt inre system och hur det påverkar vår yttre verklighet. Vi tittar också på hur obearbetade känslor kan ge upphov till rädslor, bitterhet och osunda beteenden – och hur vi kan frigöra oss från det som tynger oss.
Jag brinner för att ge människor olika verktyg och insikter Jag har under många år haft samtal och kurser för att hjälpa människor må bra, allt från uråldrig visdom, energimedicin, personlig och andlig utveckling och psykologi.
✨ Hur kropp, känslor och tankar påverkar vårt mående
✨ Hur det påverkar våra beteenden, våra val och våra liv
✨ Psykologiska och energimässiga aspekter av sorg och ångest
✨ Vad kan vi göra kortsiktigt och långsiktigt för att må bättre?
✨ Hur kan jag läka mitt inre system?
✨ Ångest- och sorgeterapi, kostens betydelse, rörelse och homeopati
Jag själv har haft ångest, sorg och även social ångest. Livet innebär förluster och utmaningar, men vi kan välja att ta hand om oss själva för att klara oss riktigt bra nu och framöver. Kom och låt dig inspireras. Ungdomar under 25 år är välkomna gratis.
Tid: 18:30 – ca 19:45 Vänligen kom i tid.
Datum: Torsdag 2 april
Pris: 250 kr betalas vid ankomst via swish 123 181 47 06 eller kontant (under 25 år, gratis)
Plats: Folkets Hus, Magasinsgatan 17, Varberg
Boka: Genom BOKA-knappen ovan eller tryck HÄR
VÄLKOMMEN!